a
.

Bitcoin ilk kez bir ülkenin resmi para birimi olacak! Hangi ülke Bitcoin’i resmi para birimi ilan etmeye hazırlanıyor?

Dünya bir ilke hazırlanıyor! Kullanımı gün geçtikçe artan Bitcoin, bir ülkenin resmi para birimi olacak! Bitcoin’i resmi para birimi ilan etmeye hazırlanan ülke hangisi? Devlet başkanı neler söyledi? Bitcoin’in resmi para birimi olması neleri değiştirecek?

Dünya bir ilke hazırlanıyor! Kullanımı gün geçtikçe artan Bitcoin, bir ülkenin resmi para birimi olacak! Orta Amerika ülkelerinden El Salvador’un Devlet Başkanı, Bitcoin’i ulusal para olarak kabul etmek için bir yasa tasarısı hazırladıklarını ve yakın zamanda tasarıyı sunacaklarını duyurdu.

Bitcoin’in resmi para birimi olması neler değiştirecek?

“Bitcoin 2021” konferansına video mesaj yollayan Başkan Bukele, Bitcoin’in resmi para birimi olarak kabul edilmesiyle yurt dışında yaşayan El Salvadorluların ülkeye para göndermesinde büyük kolaylık sağlanacağını söyledi.

Bukele Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise şu an piyasadaki Bitcoin değerinin 680 milyar dolar olduğunu ifade etti ve tasarının yeni iş kollarının doğmasının önünün açılacağını söyledi.

Yüzde 1’i bile ülkenin milli hasılasını yüzde 25 artıracak

Başkan, piyasadaki Bitcoin değerinin yalnızca yüzde 1’i bile El salvador’a yatırım olarak gelse, bunun ülkenin Gayri Safi Milli Hasılası’nı yüzde 25 artıracağını kaydetti.

Hazırlanan yasa tasarısının kabul edilmesi durumunda El Salvador’un mevcut ulusal para birimi olan doların yanı sıra, Bitcoin de resmen kullanılabilecek ve El Salvador dünyada Bitcoin’i resmi para birimi ilan eden ilk ülke olacak.

0 0 0 0 0 1
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Serinlemek için girilen havuz bir çok enfeksiyona davetiye çıkarabilir

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 1