a
.
  • Esnaf Haberleri
  • Gündem
  • Dicle Üniversitesi 99 sağlık personeli alımı yapıyor! Başvurular bugün başladı! Başvuru şartları neler? Kimler başvuru yapabilecek?

Dicle Üniversitesi 99 sağlık personeli alımı yapıyor! Başvurular bugün başladı! Başvuru şartları neler? Kimler başvuru yapabilecek?

Birçok sağlık çalışanın ilgiyle beklediği ilan yayımlandı!Dicle Üniversitesi 99 sağlık personeli alımı yapıyor! Başvurular bugün başladı! Başvuru şartları neler? Kimler başvuru yapabilecek? İşte detaylar...

Birçok sağlık çalışanın ilgiyle beklediği ilan yayımlandı!Dicle Üniversitesi 99 sağlık personeli alımı yapıyor! Başvurular bugün başladı! Başvuru şartları neler? Kimler başvuru yapabilecek? İşte detaylar…

Dicle Üniversitesi personel alım ilanı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer aldı. Yayımlanan personel alım ilanına göre Dicle Üniversitesi bünyesine hemşire, ebe, diyetisyen, laborant, röntgen teknisyeni alımı yapılacak. Başvuruların bugün başladığı sağlık personeli alımı 10 gün boyunca devam edecek.

Başvuruda bulunmak isteyen adayların KPSS 2020 sınavına girmiş olmaları gerektiği ifade edildi. 99 sağlık personeli alımı için adayların taşıması gereken başvuru şartları ve başvuru için gerekli evraklar, yayımlanan ilanda şu şekilde açıklandı:

Dicle Üniversitesi, Resmi Gazete’de yayımladığı ilanda, “Üniversitemiz Hastanelerinde istihdam edilmek ve giderleri Özel Bütçeden karşılanmak suretiyle, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) maddesine göre tam zamanlı olarak çalıştırılmak üzere, 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda yer alan Ek 2. maddesinin (b) fıkrasına göre KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle, aşağıda belirtilen unvan ve nitelikle sözleşmeli personel alımı yapılacaktır”

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

1 – 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2 – Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 (bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin  güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

3 – Lisans mezunları için 2020 KPSS(P3), ön lisans mezunları için 2020 KPSS (P93) ve Lise mezunları için 2020 KPSS- P94 sınavına girmiş olmak.

4 – Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

5 – Adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi ve sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı  feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması.

6 – Erkekler için; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak

7 – Adaylarla yapılacak hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getirmeyenlerin sözleşmeleri feshedilecektir.

8 – Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarıyla ilişiği kesilenler veya sözleşmesi tek taraflı fesih edilenler başvuruda bulunamazlar.

9 – Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

10 – Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

ONLİNE BAŞVURUDA SİSTEME EKLENMESİ GEREKEN BELGELER

1-Başvuru Formu (sistemden Online olarak doldurulacaktır.)

2-Nüfus cüzdanı tarayıp eklenecek.

3 – Diploma veya Geçici mezuniyet belgesi (noter tasdikli veya barkotlu e-devlet çıktısı kabul  dilecektir.)

4 – Lisans mezunları için 2020 KPSS(P3), ön lisans mezunları için 2020 KPSS (P93) ve Lise için 2020 KPSS- P94 puan türü sınav sonuç belgesi sistemden çekilecek.

5 – Lisans Programından mezuniyet derece belgesi-transkript 100’ lük sistem (Eczacı için)

6 – Başvurulan unvanda isteniyor ise iş tecrübesini gösterir onaylı belge veya sertifika

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sarayburnu’na demirleyen savaş gemileri havadan görüntülendi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0