Alzheimer gen mutasyonu olan insanlarda beyaz madde bütünlüğü

Beynin beyaz cevabının, gelişmiş bir MRI tekniği ile ölçülen yapısal bütünlüğü, Radyolojideki bir çalışmaya göre, Alzheimer hastalığıyla ilişkilendirilmiş olan genetik mutasyon taşıyan genetik bir mutasyon taşıyan, bilişsel olarak normal insanlarda daha düşüktür. Araştırmacılar, bulguların, demans s...

Beynin beyaz cevabının, gelişmiş bir MRI tekniği ile ölçülen yapısal bütünlüğü, Radyolojideki bir çalışmaya göre, Alzheimer hastalığıyla ilişkilendirilmiş olan genetik mutasyon taşıyan genetik bir mutasyon taşıyan, bilişsel olarak normal insanlarda daha düşüktür. Araştırmacılar, bulguların, demans semptomlarının ortaya çıkmasından önce beyindeki erken yapısal değişikliklerin anlaşılmasında, yaygın olarak mevcut görüntüleme tekniklerinin vaadini gösterdiğini söyledi.

Otozomal dominant alzheimer hastalığını (ADAD) mutasyonunu taşıyan insanlar bir ALZHEIMER hastalığının daha yüksek riski olan, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki dokuz kişiden birini etkileyen bir tür demans. Mutasyon, hem gri maddeyi hem de sinyal taşıyan beyaz maddeyi etkileyen beyindeki amiloid-beta adı verilen anormal protein birikmesi ile bağlantılıdır.

"Gri maddede amiloid birikiminin yapabileceği düşünülmektedir. Fonksiyonunu bozun ve sonuç olarak, beyaz madde, Cleveland'daki MetroHealth Tıp Merkezi'ndeki MetroHealth Tıp Merkezi'ndeki Nöroradiyolog'taki çalışma kurşun yazar Jeffrey W. Prescott, MD, Ph.D., Nöroradiyoloğu.

Dr. Prescott'un ve meslektaşları tarafından, sporadik alzheimer hastalığı olan hastalarda, vakaların% 99'unu oluşturan, beyaz madde yapısal bağlantısının, difüzyon tensör görüntüleme (DTI) adı verilen bir MRG tekniğiyle ölçülen, önemli ölçüde bozulduğunu buldu. Hastalar daha fazla amiloid yük geliştirdikçe.

"Mevcut çalışma, aynı bulguların asemptomatik risk altındaki hastalarda tespit edilebileceğini göstererek bu sonuçları uzatır" dedi. Duke Üniversitesi'nde Radyoloji Profesörüdür. ve kıdemli yazar Her iki çalışmada da.

Yeni çalışmada, Dr. Prescott ve arkadaşları, yapısal bağlantılarda değişiklik olup olmadığını görmek için ADAD mutasyon taşıyıcılarını taşıyıcılarla karşılaştırmak için dr. Prescott ve arkadaşları, baskın kalıtsal Alzheimer ağından (Dian) verileri kullandı. Bu mutasyonla ilgili olabilir.

Çalışma katılımcıları 30 mutasyon taşıyıcısı, yaş ortalaması 34 yıl ve 38 taşıyıcı olmayan, ortalama yaş 37., katılımcıların yapısal beyin mri yapıldıklarında normal bilişi vardı. ve DTI.

analiz, mutasyon taşıyıcılarının, alanları çoğunlukla parietal ve frontal loblarda birbirine bağlayan frontoparietal kontrol ağında daha düşük yapısal bağlantı olduğunu göstermiştir, Alzheimer hastalığının bulunduğu bilinen iki bölge. Mutasyon taşıyıcıları arasında, amiloid plak yükü için kontrol ederken bile, Semptom ve Beyaz madde yapısal bağlantısının başlangıcına kadar beklenen yıllar arasında bir korelasyon vardı.

"Bu, DTI ağ bütünlüğünün ölçülmelerini önerir. Petrella, beynin patolojik saldırıya karşı esnekliği için bir vekil olarak hizmet verebilir "dedi.

" Küresel verimlilik olarak adlandırılan bir ağ ölçümü kullandık, burada organizasyondaki bir arıza olarak azalmış bir verimin alınabileceği bir ağ ölçümü kullandık. Ağın "dedi. Dr. Prescott eklendi. "Sonuçlar, mutasyon taşıyıcılarının, küresel verimliliğin, semptomun başlangıcının tahmini yaşına yaklaştıkları için önemli ölçüde azalacağını gösteriyor."

Çalışma bulguları, beynin yapısal değişikliklerinin görüntüleme tabanlı olarak tanımlanması için potansiyel bir rolü destekliyor Genetiklerin erken başlayan Alzheimer hastalığı için genetik riskteki insanlarda, genlerin demansa neden olan hastalık sürecini nasıl etkilediğini anlamada.

"Bu, Risk altında kabul edilen hastalarda MRG'nin bir değerlendirme aracı olarak gösterilmektedir. Prescott, semptom geliştirmeden önce Alzheimer hastalığı için. "Dedi. "Bu gelişmiş MRG tekniklerinin kullanımı, risk altındaki hastaların ve risk ölçümlerinin tanımlanmasını daha da iyileştirmeye yardımcı olabilir."

Bulgular ayrıca, Alzheimer hastalığını tedavi etmek için terapötik ilaçları incelemeye yönelik bir rol oynamaktadır. Şimdiye kadar ALZHEIMER hastalığı veya bilişsel bozukluğa sahip olan hastalarla yapılan denemelerin çoğunluğu, riskteki hastaların daha önce tanımlanması ve tedavisi, demansın başlangıcını önlemek veya en azından geciktirmek için daha fazla vaat eden bir caddeyi temsil eder.

"Bu çalışma aracının potansiyel bir klinik kullanımı, aile öyküsü gibi risk faktörlerine kantitatif bilgi eklemek ve tedaviden faydalanabilecekleri, hastaları erken tanımlamaya yardımcı olmak için," dedi. "Ancak etkili bir tedaviye sahip olana kadar, bunun uygulanmasını beklemek zorunda kalacağız."

Araştırmacılar, gelişmiş görüntüleme kullanılarak bir takip yapmayı ve Dian Network'ten değerlendirmek için güncellenmiş verileri kullanarak bir takip yapmayı umuyoruz. Çalışma katılımcılarında Alzheimer hastalığının ilerlemesi.

Hikayesi Kaynak:

RAD tarafından sağlanan malzemelerKuzey Amerika'nın iolojik toplumu.

13 Eki 2021 - 16:49 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Esnaf.com.tr Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Esnaf.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Esnaf.com.tr editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Esnaf.com.tr değil haberi geçen ajanstır.
Anket Yeniden tam kapanma olacağını düşünüyor musunuz?