Orphaned çocuklar: 140.000 abd'den fazla çocuk, covid-19 pandemik nedeniyle birincil veya ikincil bir bakıcıyı kaybetti.

Bir ABD çocuğu, her dört COVID-19 ölüm için bir ebeveyni veya bakıcıyı kaybeder, bugün pediatride yayınlanan yeni bir modelleme çalışması ortaya çıkarır. Bulgular, Yetimhaneyi Covid-19 Pandemik'in neden olduğu gizli ve devam eden bir ikincil trajedi olarak göstermektedir ve bu çocukları gelişmeleri ...

Bir ABD çocuğu, her dört COVID-19 ölüm için bir ebeveyni veya bakıcıyı kaybeder, bugün pediatride yayınlanan yeni bir modelleme çalışması ortaya çıkarır. Bulgular, Yetimhaneyi Covid-19 Pandemik'in neden olduğu gizli ve devam eden bir ikincil trajedi olarak göstermektedir ve bu çocukları gelişmeleri boyunca tanımlayıcı ve özen göstermenin, pandemik yanıtın gerekli ve acil bir parçasıdır - pandemik yanıtının her ikisi de sürdüğü sürece , ve pandemik sonrası dönemde.

1 Nisan, 2020'den 30 Haziran 2021'den itibaren veriler, Amerika Birleşik Devletleri'nde 18 yaşın altındaki 140.000'den fazla çocuğun bir ebeveyni, velayet büyükbabasının kaybettiği, veya çocuğun evini ve temel ihtiyaçlarını sevgi, güvenlik ve günlük bakım dahil olmak üzere sağlayan büyükanne ve büyükanne bakıcı. Genel olarak, çalışma, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 500 çocuktan yaklaşık 1'inin Covid-19 ilişkili bir yetimhanesini veya büyükanne ve büyükbaba bakıcısının ölümünü yaşadığını göstermektedir. Covid-19-İlişkili Bakımcıların ölümünün ırksal, etnik ve coğrafi eşitsizlikler vardı: ırksal ve etnik azınlıkların çocukları, pandemik nedeniyle birincil bakıcıyı kaybedenlerin% 65'ini oluşturuyordu.

Çocukların yaşamları evlerini, temel ihtiyaçlarını ve bakımını sağlayan bir annenin, babanın veya büyükbabanın kaybıyla kalıcı olarak değiştirilir. Bir ebeveynin kaybı, zihinsel sağlık sorunlarıyla bağlantılı olumsuz çocukluk deneyimleri (ACES); daha kısa okul; düşük benlik saygısı; cinsel risk davranışları; ve madde kötüye kullanımı, intihar, şiddet, cinsel istismar ve sömürü riski artmıştır.

"Covid'in bir sonucu olarak yetimlik karşı karşıya olan çocuklar, üzücü bir ABD'yi mahsup etmeyen gizli, küresel bir salgındır" dedi. Susan Hillis, CDC araştırmacısı ve çalışmanın kurşun yazarı. "Hepimiz - özellikle çocuklarımızı - bu sorunun, nesiller için ciddi ani ve uzun vadeli etkilerini hissedecektir. Bu çocukların yaşadığı kayıpları ele almak - ve tecrübe etmeye devam ediyor - bizden biri olmalı Öncelikler ve hem şimdi hem de pandemik sonrası gelecekte acil müdahalelerimizin tüm yönlerine dokunması gerekir. "

Çalışma, hastalık kontrolü ve önleme merkezleri arasındaki işbirliğiydi (CDC) , Imperial College Londra, Harvard Üniversitesi, Oxford Üniversitesi ve Cape Town Üniversitesi, Güney Afrika. Pediatri Dergisi'nin 7 Ekim'de yayınlandı, Pediatri Dergisi'nin sayısında, CDC'nin Covid Cevap ve Imperial College Londra'nın liderliği ve Ulusal Sağlık Enstitüsü'nün (NIH), Ulusal Uyuşturucu Kötüye Kullanımı (Nida) Enstitüsü tarafından finanse edildi. Imperial College Londra'nın yanı sıra.

"Etkilenen gençlerin büyüklüğü, son 18 ayın yıkıcı etkisinin ayırıcı bir hatırlatmasıdır" dedi .. Dr. Alexandra Blenkinsop, Counter Araştırmacı, Imperial College Londra. "Bu bulgular, pandemik tarafından en savunmasız kalan çocukları gerçekten vurguladı ve ek kaynakların yönlendirilmesi gerektiği."

COVID-19 ile ilişkili olanı tahmin etmek için ölüm, doğurganlık ve nüfus sayımı verileri kullanılmıştır. Yetimhane (birinin ya da hem ebeveynlerin ya da hem ebeveynlerin ölümü) ve 1 Nisan 2020 ve 30 Haziran 2021 tarihleri arasında ABD genelinde ve her devlet için velayet ve ortak büyükannelerin ölümleri. "Covid-19-İlişkili Ölümler", doğrudan COVID-19 tarafından sağlanan ölümlerin kombinasyonunu ve dolaylı olarak kilitlenmeler, toplantılar ve hareketle ilgili kısıtlamalar, erişimin azaltılması veya sağlık hizmetlerinin azaltılması ve kronik tedavinin azalmasına neden olan ölümlerin birleşimini ifade eder. hastalıklar. Veriler, beyaz, siyah, Asya ve Amerikan Hint / Alaska yerel popülasyonları ve İspanyol ve İspanyol olmayan nüfuslar dahil olmak üzere ırk ve etnik köken ile de ayrıldı ve analiz edildi.

Çalışma yazarları 120.630 çocuğun içinde olduğunu tahmin ediyor. ABD, Covid-19 ile ilişkili ölüm nedeniyle birincil bir bakıcıyı (konut, temel ihtiyaç ve bakım sağlamaktan sorumlu) kaybetti. Ek olarak, 22.007 çocuk, ikincil bir bakıcının ölümünü yaşadı (büyükanne ve büyükbaba sağlayan büyükanne ve en temel ihtiyaçları değil). Genel olarak, 142.637 çocuğun, en az bir ebeveynin ölümünü ya da bir velayet veya başka bir coşkuma büyükanne bakıcısının ölümünü yaşadığı tahmin edilmektedir.

"Ebeveyn figürünün ölümü, bir şekilde yeniden şekillendirebilecek muazzam bir kayıptır. Çocuğun hayatı. Nida Director Nora D. Volkow, MD. "Tüm çocukların, tüm çocukların, gelecekteki zihinsel sağlıklarını ve refahlarını desteklemelerine yardımcı olabilecek kanıta dayalı önleme müdahalelerine erişebilmelerini sağlamak için çalışmalıyız" dedi. "Aynı zamanda, insanları rengini daha fazla alma riskine koyan birçok yeterince ve sağlık eşitsizliklerini ele almalıyız.

24 Eki 2021 - 13:42 - Çevre


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Esnaf.com.tr Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Esnaf.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Esnaf.com.tr editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Esnaf.com.tr değil haberi geçen ajanstır.
Anket Yeniden tam kapanma olacağını düşünüyor musunuz?