Bakteriyel kokteyllerin enfeksiyonlarla savaşması

Çoğu insan, ilk elden daha önce sağlıklı bir mikrobiyenin ne kadar önemli olduğunu, geniş spektrumlu bir antibiyotik almaları gerektiğinde yaşadılar. Ne yazık ki, ilaç sadece patojenleri yok etmekle kalmaz. Aynı zamanda, en önemli nişleri işgal eden ve patojenlerden kurtulmanıza yardımcı olan bağırs...

Çoğu insan, ilk elden daha önce sağlıklı bir mikrobiyenin ne kadar önemli olduğunu, geniş spektrumlu bir antibiyotik almaları gerektiğinde yaşadılar. Ne yazık ki, ilaç sadece patojenleri yok etmekle kalmaz. Aynı zamanda, en önemli nişleri işgal eden ve patojenlerden kurtulmanıza yardımcı olan bağırsaktaki 'iyi' bakterileri de etkiler. Bu koruyucu mekanizma kolonizasyon direnci denir. Fakat hangi bakteriyel türlerin 'iyi' veya 'iyi' ya da 'ortak' olduğu ve kolonizasyona karşı nasıl korunabilirler, yani patojenlerin yerleşmesini önleyebilirler? Strowig, Hzi ve Prof. B Ä Rbel Stecher, LMU M Ü NCHEN, bu sorulara daha yakından bakmaya karar verdi.

Klebsiella pneumoniae güçlü bir rakibi var

Bağırsak sakinleri Klebsiella pneumoniae, en korkunçlu hastane mikroplarından biridir, çünkü ciddi pnömoniye, idrar yolu enfeksiyonlarına veya zayıflamış hastalarda bile sepsiye neden olabilir. Ortak antibiyotiklere giderek daha dirençlidir ve daha fazla enfeksiyonları kolaylaştırabilir. Magdeburg ve Hannover'daki ortaklarla işbirliği içinde, STROWIG'e kadar olan Hzi Bölümü, K. Pneumoniae'ye karşı oldukça etkili olan bağırsaktan ilgili bir bakteri suşlarını izole edebildi. Klebsiella Oxytoca olarak tanımlanan bu türler, patojen ile aynı şekeri kullanır, ancak patojenin hayatta kalması için yeterli kalmayacak şekilde daha verimli bir şekilde yapar. Strowig, "K. Oxytoca, özellikle çok lersistant K. pnömoniae bakterilerini zorlaştırabilir, çünkü Strowig'ü Hastane Germu tarafından işgal edilecek olan nişi etkili bir şekilde engeller" dedi. Bilim adamları ayrıca bu bakterilerin bağırsakların içindeki bakteriyel kompozisyonun antibiyotik tedavisinden sonra daha hızlı bir şekilde ortaya çıktığını ve enfeksiyonlara karşı korumanın restore edildiğinden emin olmalarını sağladılar.

"İlk önce ne kadar duyarlı olduğunu öğrenmek istedik. Sağlıklı yetişkinler ve çocuklar, çok dirençli K. pneumoniae bakterileri ile kolonizasyon yapmaktır "diyor çalışma yaklaşımını açıklamak için LISA Osbelt. Bu çalışma için, bilim adamları 100 sağlıklı insandan dışkı örnekleri aldı ve onları gece boyunca mikropla inkübe etti. Ertesi gün bakterilerin büyümesi ölçüldü. Bağırsaktaki her bireyin mikrobiyal topluluğuna bağlı olarak kolonizasyonda büyük bir değişkenlik ortaya çıktı. Daha sonra, grup, mikropun kötü büyüdüğü örnekleri inceledi; Birçoğunda K. Oxytoca tespit edilebilir. Araştırmacılar daha sonra iki bakterinin davranışını farklı fare modellerinde test etti ve K. Oxytoca eklenmesinin, hastane gerginliğine duyarlılığı önemli ölçüde azaltır. Germ-serbest fareler farklı bakteri gruplarıyla kolonileştirildiği (toplamda 12 bakteri suşu), K. Oxytoca ile K. Oxytoca ile birlikte üç ek suş, koruyucu etki için üç ek suş.

nasıl 'iyi' E. coli bakterileri koruyabilir Salmonella enfeksiyonuna karşı

İnsan bağırsaklarındaki en iyi bilinen bakterilerden biri Escherichia coli veya kısa için E. coli. Sık sık "kötü" bir bakteri olarak başlıklar halinde de bahsedilir, çünkü içme suyunun dışkal kontaminasyonunun bir göstergesi olarak kabul edilir ve bazı varyantlar enfeksiyonlara neden olabilir. Ancak bakteriyumun birçok farklı suşu vardır ve patojenik varyantların yanı sıra, ayrıca ortak temsilciler vardır. Bununla birlikte, bu kadar az miktarda bu varyantların insan sağlığı için rolü hakkında bilinmektedir. B Ä Rbel Stecher ve ekibi, LMU'daki Max Von Pettenkofer-Institute'daki ekibi, bir süre önce bu, Comensal E. coli'nin Salmonella enfeksiyonuna karşı koruduğu için bir süre önce bulundu. Yine, onları yiyeceklerden mahrum ederek salmonelaların büyümesini sınırlayan şeker tüketimidir.

Mevcut çalışmada, araştırmacılar, E. coli'nin bu koruyucu etkisinin de bağlı olduğunu gösterebildiler. Bağırsakta mikrobiyal ortam. Bu, hangi mikroorganizmaların hala mevcut olduğuna, başka bir deyişle, E. colinin iyi bir şirkette olup olmadığına bağlı olduğu anlamına gelir. "Modelimizde basit şekeri metabolize edebilecek olan Lachnospiraceae varsa, E. coli koruma sağlayabilir - aksi takdirde," dedi. Ekler: "Genel olarak, şimdi probiyotiklerin neden bazı insanlarda da yardımcı olabileceğini daha iyi anlıyoruz. Bunun nedeni, insandan kişiye büyük ölçüde değişen mikrobiyal ortamdır."

fareler hakkında Ve Erkekler: Koruyucu bir bakteriyel kokteyl'e doğru bir adımdır?

Etkileri için yüzlerce bakteri ve mikrobiyotun diğer mikroorganizmaları, farelerde bile inanılmaz derecede karmaşık bir taahhüttür. Münih'te geliştirilen fare modeli ile bilim adamları, patojenlerin kolonizasyonunu ve etkisini spesifik olarak hedefli bir şekilde araştırabilirler. 12 bakteriyel suştan oluşan sentetik bir kokteyl, stabil bir şekilde stabil bir şekilde mikrofonsuz fareler koloniVeral nesiller ve farelerin bağırsak bir mikrobiyota temsilcisini oluşturur. Klebsiella ve E. coli'yi içeren her iki çalışma da, bu modeli, bağırsak florasındaki karşılıklı bağımlılıkları dikkatlice tanımlamak için kullanır. Ancak farelerde bile, birbirine bağımlılıkların ne kadar karmaşık olduğunu açıkça ortaya çıkar. Bununla birlikte, mikrobiyota araştırmacılarının çalışmaları bize umut verir, çünkü bir kez daha bağırsaktaki süreçlerle ilgili doğru yolda olduğumuzu gösteriyorlar.

"Canlı bakterilerin kullanımı, sözde Probiyotikler, mevcut kolonizasyon hastalarının tedavisi için ve antibiyotik tedavisi sonrası önleyici idarenin tedavisi için genellikle düşünülebilirdir ', SADECE SADECE STECTIGING. B Ä Rbel Stecher ekler: "Böyle bir şeker serisinin kullanılması, bunların tasarımı için önemli bir rol oynar Bakteriyel kokteyller ve koruyucu bir kokteyl, her zaman birden fazla bakteri içermelidir. "

Hikayesi Kaynak:

Alman Enfeksiyon Araştırması için Alman Merkezi tarafından sağlanan malzemeler. Not: İçerik stil için düzenlenebilir ve uzunluğu.

Dergi referansları:

Lisa Osbelt, Marie Wende, É Enrico Schalk, Patrick Chhatwal, Jacqueline F Ä Rber, Meina Neumann-Schaal, Thom Fischer, Dirk Schl Ü ter, strowig kadar. Klebsiella Oxytoca, Multidrug'a dayanıklı K. &Nbsp; Kooperatif karbonhidrat yarışmasıyla bağırsakta zatürree karşı sömürge direncine neden olur. Hücre Host &Amp; Mikrop, 2021; DOI: 10.1016 / J.Chom.2021.09.003Claudia Eberl, Anna S. Weiss, Lara M. Jochum, Abilash Chakravarthy Durai Raj, Diana Ring, Saib Hussain, Simone Herp, Chen Meng, Karin Kleigrewe, Michael Gigl, Marijana Basic, B Ä ; Rbel Stecher. E.   COLI, içeriğe bağlı bir sınırlayıcı karbon kaynağı olan galaktitol için rekabet ederek Salmonella typhimurium'a karşı kolonizasyon direncini arttırır. Hücre Host &Amp; Mikrop, 2021; DOI: 10.1016 / j.Chom.2021.09.004

24 Eki 2021 - 14:22 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Esnaf.com.tr Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Esnaf.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Esnaf.com.tr editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Esnaf.com.tr değil haberi geçen ajanstır.
Anket Yeniden tam kapanma olacağını düşünüyor musunuz?