Ekonomi
Giriş Tarihi : 29-06-2021 16:08   Güncelleme : 29-06-2021 16:08

CNBC Sunucusu Jim Cramer, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) Yorumladı! Ünlü Sunucu Hangi Kripto Parayı Tercih Etti? Cramer'ın tahminleri ne yönde?

Ünlü televizyon sunucusu Jim Cramer, canlı yayında kripto piyasasına dair açıklamalarda bulundu! Bitcoin ve Ethereum'u yorumlayan Cramer, hangi kripto parayı tercih etti? İşte tüm detaylar...

CNBC Sunucusu Jim Cramer, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) Yorumladı! Ünlü Sunucu Hangi Kripto Parayı Tercih Etti? Cramer'ın tahminleri ne yönde?

Amerikanın en ünlü televizyon sunucularından birisi olan Jim Cramer, elindeki bütün BTC’leri sattığını açıklamıştı. Açıklamasından kısa süre sonra, yine BTC ile ilgili olumlu yönde açıklama yaptı. Elinde hiç Bitcoin bulunmadığı açıklamasını geçtiğimiz haftalarda yapan Cramer, 28 Haziran tarihindeki açıklaması ile kafaları karıştırdı.

Jim Cramer, Ethereum’u Tercih Etti

Cramer, Bitcoin hakkında canlı yayında yaptığı açıklamasında “bullish” yani iyimser olduğunu vurgulamıştı.. Şu an sektöre Cramer’e göre çok ciddi miktarda para akışı mevcut. Fakat BTC’ye göre toplam piyasa değerinde en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’a daha çok önem verdiğini söyleyen Cramer, bu piyasanın insanların bir şeyler almak için kullanabilecekleri bir ağ/kripto para olduğunun da altını çizdi.

Çin'in  dolaylı yoldan kendisi için Ethereum’u tercih etme sebeplerinden birisinin de olduğunu ifade etti. Bitcoin madenciliğinin Çin’de yasaklandığını hatırlatan Cramer, Çin hükümetinden korktuğunu ve hükümetin BTC’yi sevmediğini belirtti. Bu sebeple Ethereum’u seçeceğini belirten Cramer, ETH’nin özellikle Çin’in kısıtlamalarından kaçabilecek bir vaziyette olduğunu tahmin ediyor.

Hükümetlerin madencilik yasaklarını ETH üzerinde uygulayamayacağı bir dönem mi geliyor?

Ethereum’un yakında Proof-of-Stake tabanlı konsensüs mekanizmasına geçecek olması, bunun madenciliğinin tamamen ortadan kalkmasını sağlayacak. Böylece Çin gibi hükümetlerin madencilik yasaklarını ETH üzerinde uygulayamayacağı durumu ortaya çıkmaktadır.

Son günlerde Ethereum fiyatının yükselişi de Cramer’in böyle düşünen tek insan olmadığını açıklar nitelikte. BTC fiyatı 24 saat içerisinde %2 yükseliş gösterirken ETH %7 yükseliş gösterdi ve 24 saatin en hareketli kripto paralarından birisi haline geldi.