Gündem
Giriş Tarihi : 15-07-2021 12:16   Güncelleme : 15-07-2021 12:21

Çocuklara Müjde: Belediye Tarafından Çocuklar için “Mahalle Etkinlikleri” Başladı!

Salgın döneminde evlere kapandığımız günlerde bu durumdan en fazla etkilenenler arasında yer alan çocuklar belediye tarafından unutulmadı. Çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Çocuklara Müjde: Belediye Tarafından Çocuklar için “Mahalle Etkinlikleri” Başladı!

Salgın döneminde evlere kapandığımız günlerde bu durumdan en fazla etkilenenler arasında yer alan çocuklar belediye tarafından unutulmadı.  Çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Kartal Belediyesi, çocukların tatil dönemini eğlenceli aktivitelerle geçirmelerini sağlamak amacıyla 'mahalle etkinlikleri' temalı etkinlikler düzenlemeye başladı. Kartal Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinliklerin, yaz boyu devam edeceği duyuruldu.

Çocukların aileleri ve diğer çocuklarla katıldığı etkinliklerin ilki, yenilenme çalışmaları tamamlanan Yakacık Bayram Demirkol Parkı'nda düzenlendi. Park, gösteri, oyun, yarışma ve atölye çalışmalarına sahne oldu. Her yaştan çocuğun katıldığı etkinlikte minikler, kendileri için hazırlanan eğlenceli ve eğitici aktivitelerle eğlenceli bir gün geçirdiler. Aileleri spor alanlarını ve kafeteryaları tercih etti.

Ozan Turhal’dan Mini Konser!

Sanatçı Ozan Turhal'ın mini konser verdi. Konserin yanı sıra  animasyon, palyaço, sihirbaz gösterileri, çuval yarışı, sandalye ve mendil kapmaca, yumurta taşıma, balon şişirme, birdirbir, akıl oyunları, grafiti, karikatür çizimleri çamur atölyesi, uçurtma atölyesi, yüz byama atölyesi gibi birbirinden eğlenceli etkinliklere yer verildi.

Etkinliğin sonunda aileler yaşadıkları memnuniyeti aktardı. Çocukları ise kendilerine hediye edilen tatil eğlencesi için Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'e teşekkür etti. Vatandaşlar, kendileri ve çocukları için yaz boyu devam edecek olan etkinlikleri, Kartal Belediyesi'nin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.