Asayiş
Giriş Tarihi : 02-07-2021 17:20   Güncelleme : 02-07-2021 17:42

Doktor Zeynep Erdoğan'ın Öldürüldüğü Geceyi Oğlu Anlattı! Annesini Öldürmeden Önce Onu Bağlamış!

Ankara'da ikinci evliliğini yaptığı Mehmet Erdoğan'ın öldürdüğü kadın doğum uzmanı Opr. Dr. Zeynep Erdoğan'ın oğlu o dehşet gecesini anlattı! Annesi öldürülmeden önce katil tarafından bağlanan genç neler söyledi? İşte Zeynep Erdoğan cinayetine dair ayrıntılar...

Doktor Zeynep Erdoğan'ın Öldürüldüğü Geceyi Oğlu Anlattı! Annesini Öldürmeden Önce Onu Bağlamış!

Ankara'da ikinci evliliğini yaptığı Mehmet Erdoğan'ın öldürdüğü kadın doğum uzmanı Opr. Dr. Zeynep Erdoğan'ın oğlu o dehşet gecesini anlattı! Annesi öldürülmeden önce katil tarafından bağlanan genç neler söyledi? İşte Zeynep Erdoğan cinayetine dair ayrıntılar...

Doktor Zeynep Erdoğan Cinayeti

Mehmet Erdoğan (45), İkinci evliliğini yaptığı ve 9 aydır evli olduğu doktor Zeynep Erdoğan’ı (47) bıçaklayarak öldürdü. Olay Mayıs'ta Ankara Çankaya ilçesi Mutlukent Mahallesi’ndeki evde meydana geldi. Katil Erdoğan, cinayeti işlemeden önce eşinin ilk evliliğinden olan oğlu 16 yaşındaki Ahmet A.'yı dövüp, ellerini ve ayaklarını bağlayarak, bodrum kattaki depoya kilitledi. Erdoğan, eşine ait otomobille kaçarken, Ahmet A. da kapatıldığı yerden sürünerek kaçmayı başardı. Ahmet A.'nın (16) yardım istemesiyle olay yerine gelen polis ekipleri, Erdoğan'ı kısa sürede yakaladı. Erdoğan, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Doktor Zeynep Erdoğan Cinayetini Oğlu Anlattı

Zeynep Erdoğan'ın cinayet günü evde olan ve katil tarafından bağlanıp bodruma kapatılan oğlu doktor ve psikolog gözetiminde ifade verdi. Ahmet A., annesinin Mehmet Erdoğan ile internetten tanıştığını ve 2020 yılının Haziran ayında evlendiklerini belirterek, "Evlenmeden kısa süre önce annemden 60 bin lira istediğini biliyorum. Evlendikten sonra da hem Mehmet hem de kardeşi B.E., iş kuracakları vaadiyle annemden sürekli para istiyorlardı. Annem bir süre sonra para vermemeye başladı. Bu dönemde evde 300 bin lira değerinde altın ve para çalındı. Bunun dışında Mehmet Erdoğan annemin kredi kartlarını da kullanıyordu. Annem bu kişinin gerçek yüzünü görünce boşanmak istedi. Bu nedenle sürekli kavga çıkıyordu. Bu kavgalardan birinde annemin boğazını sıkınca şikayetçi olduk ve uzaklaştırma kararı alındı" dedi.

'ALTINLARI ÇALDIĞINI İTİRAF ETTİ'

Katil Mehmet Erdoğan, paraya ihtiyacı olduğu için altınları kendisinin çaldığını itiraf ettiğini ve annesinin onu affettiğini anlatan Ahmet A., şunları kaydetti: 

"Annem kendisine son bir şans vereceğini söyledi. Şahsın itirafları sırasında yanlarındaydım. Tekrar bizimle yaşamaya başladı ancak anneme koronavirüs salgınından dolayı işlerinin iyi gitmediğini, işleri düzeldikten sonra aldığı paraları ödeyeceğini söyledi. Kısa bir süre sonra evden yine altın çalındı. Şahıs bu altınları da kendisinin aldığını sonra itiraf etti. Annem artık bu kişiden kurtulmak istiyordu. Olaydan bir gün önce de üçümüz evdeydik. Saat 24.00 sıralarında annem uyumak için odasına gitti. Ben de bir süre annemin yanında bekledim; uyuyunca kendi odama geçtim." 

'SÜRÜKLEYEREK BODRUM KATA İNDİRDİ'

Olay anında uyuduğunu ve başına aldığı sert darbe ile uyandığını anlatan Ahmet A., "O anları hayal meyal hatırlıyorum. Mehmet el ve ayaklarımı iple bağladı. Ben kurtulmak için uğraşırken elindeki odun ile yine kafama vurdu. Çırpınarak ayaklarımdaki bağdan kurtuldum. Terasa çıkan Mehmet, daha sonra getirdiği telle tekrar ayaklarımı bağladı sonra beni sürükleyerek bodrum kata indirdi. Bu sırada, 'Çanta nerede' diye soruyordu. Sorduğu çantanın içinde anneme ait önemli evrak ve para vardı. Çantanın yerini söylemedim. Şahıs beni bodruma indirdiğinde yerde karton, yastık ve battaniye vardı. Bunları görünce bana yapacaklarını planladığını anladım. Beni bodruma kapattıktan sonra gitti" dedi. 

'BURNUMLA KAPIYI AÇTIM'

Mehmet Erdoğan'ın sabaha karşı tekrar yanına geldiğini aktaran Ahmet A., "İkinci geldiğinde bana pide ve içecek getirdi. Bir süre başımda dikilip sigara içti. Hiçbir şey söylemeden gitti. Gidince sürüne sürüne merdivenlerden çıktım. Burnumla dış kapıyı açarak dışarı çıktım ve çevredekilerden yardım istedim. Polis geldiğinde annemin öldürüldüğünü öğrendim. Şahıstan şikayetçiyim" dedi.

Zeynep Erdoğan'ın, evlendikten yaklaşık 3 ay sonra Mehmet Erdoğan'ı şiddet uyguladığı için şikayet ettiği, soruşturma sonucu şüpheli hakkında 'eşe karşı kasten yaralama' suçundan 8 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldığı öğrenilmişti. Yine Zeynep Erdoğan’ın şikayeti üzerine Mehmet Erdoğan hakkında 'güveni kötüye kullanma' suçundan da ayrı soruşturma yürütüldüğü biliniyor. Olay kapsamında soruşturma devam ediyor.