Esnaf
Giriş Tarihi : 14-07-2021 11:33   Güncelleme : 14-07-2021 11:33

Domaniç Esnaf Kefalete yeni başkan!

Domaniç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kongresinde tek aday Mesut Kutluk başkan seçildi.

Domaniç Esnaf Kefalete yeni başkan!

Olağan Genel Kurul toplantısı, Divan seçimi ile yapıldı. Divan başkanlığına, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Bursa Bölge Birliği Başkan Vekili Kütahya Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Enver Erdoğan, Katip üyeliğine İlhan Doğan seçildi. Divan seçiminin ardında Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile genel kurul toplantısı başladı.

Toplantıda, faaliyet ve hesap raporları okuyan Ahmet Özoğul, 2003 yılından beri Başkanlığı yapan ve o sırada hastanede olan Mustafa Şimşek’e teşekkür etti. Teşekkür konuşmasının ardından esnaflar Şimşek’i alkışladı.

ONUR VE ŞEREFİ İLE HİZMET ETTİ

Kütahya Esnaf Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit, ” Sözüme Mustafa Şimşek’e şifa dileyerek başlamak istiyorum. 2003’ten beri onuruyla, şerefiyle bu teşkilatı hizmet verdi. Bundan sonra ki hayatında sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum. Birde siyasi hayatı var burada da Domaniç’imize, köylerimize elinden geldiğince hizmet etti. Bizler iyi biliyoruz. Kendisi burada olsaydı plaket verecektik. Yeni yönetimin Mustafa Şimşek’i aratmayacağını düşünüyorum. Çünkü Domaniç’in insanı esnafı sıcakkanlı. Buranın insanı bize öyle bir enerji veriyor ki buradan umutla ayrılıyoruz.” dedi.

ESNAF BU ÜLKENİN BAROMETRESİ

Yiğit şöyle devam etti: “Pandemiden çok esnafımız sıkıntılı günler geçirdi. Allah bu hastalığı biran önce alsın götürsün. Esnafın kapısı kapanmasın, esnaf demek bu ülkenin barometresi demek, barometre arızalanırsa, araba hararet yapar. İnşallah barometre arızalanmasın, rızk kapılarımız kapanmasın diyor, herkesi Allah’a emanet ediyorum”

İŞTE YENİ YÖNETİM KURULU

Domaniç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Asil; Mesut Kutluk, Mustafa Can, Numan Köksal, Şeref Tanrıkulu, Mustafa Tetik. Yönetim Kurulu Yedek; İlhan Ateş, Osman Taşgın, Mustafa Aydın, Atakan Çetin, Müslüm Er. Denetleme Kurulu Asil; Uğur Taşgın, Mehmet Türkmen. Denetleme Kurulu Yedek; Halil İbrahim Akkaya, Hayrettin Akkaya. Üst Kuruluş Temsilcileri: Asil Üyeler; Mesut Kutluk, Ahmet Özoğul. Yedek Üyeler; Mustafa Can, Mustafa Tetik’ten oluşuyor.