Tüik

Son dakika TÜİK haberleri ve TÜİK haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. TÜİK ile ilgili 9 haber listeleniyor.

Tüik Haberleri

İstanbul'daki araç sayısı 22 ilin toplam nüfusu kadar

İstanbul’da trafiğe kayıtlı araç sayısı Türkiye’de 22 ilin toplam nüfusuna denk geliyor. Megakentte 4 milyon 587 bin 836 kayıtlı araç bulunuyor.

Anket şirketlerine denetim geliyor! Manipülasyon varsa 5 yıla kadar hapis cezası uygulanacak

MHP'nin sunduğu kanun teklifinin yasalaşması halinde kamuoyu araştırması yapan şirketlere denetim gelecek. Bu kapsamda manipülasyon yaptığı tespit edi...

Emekliler ne beslenebiliyor ne de ısınabiliyor! İşte emeklinin dikkat çeken hali

Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu, Genel Başkan Kazım Ergün başkanlığında, Türkiye’nin ve emeklilerin ekonomik gündemini değerlendirmek için...

Fahiş fiyatlara bir yenisi daha eklendi! Etiket fiyatı 599 TL'den 1199 TL'ye çıktı!

Fahiş fiyat artışlarına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Gıda, kira ve ikinci el araçlara gelen zamlardan sonra ayakkabı fiyatları da aldı baş...

İstatistikler paylaşıldı... İstanbul'da Sivas'tan çok Sivaslı yaşıyor!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Sivas kütüğüne kayıtlı olan kişilerin yaşadığı illere ilişkin istatistiği içeren verileri açıkladı. TÜİK verilerine...

Kültürel miras istatistikleri açıklandı, raporda neler yer alıyor?

TÜİK, kültürel miras istatistiklerini paylaştı. İstatistikte en çok dikkat çeken durum ziyaretçi sayısındaki düşüş oldu.

En çok tercih edilen otomobil markası açıklandı, hangi marka ne kadar kullanılıyor?

En çok tercih edilen otomobiller açıklandı. En çok hangi otomobil markası kullanılıyor? Diğer markaların oranı ne kadar?

Türkiye’nin %17,4’ü internet kullanmıyor, internet kullanımına ilişkin veriler açıklandı

TÜİK tarafından yapılan araştırmaya göre Türkiye’de internet kullanımı 2021 yılı itibariyle %82,6 olarak açıklandı. İnternet kullanımı artıyor.

Perakende satışlar arttı! Hangi sektör ne kadar yükseldi?

Perakende satışlar, bir önceki yıla göre artış yaşarken bir önceki aya göre ise ciddi bir artış ile karşılaştı. Peki diğer sektörlerde son durum ne?

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz