a
.

New York Senatosundan Bitcoin (BTC) Madenciliğine Yeni Darbe!

Kripto para madencilerinin “çevreye verdiği zarar”, son günlerde en çok gündemde olan konulardan birisi. Özellikle Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğini çevreci olmamakla suçlamasından sonra herkes bu konuya odaklandı. Çin’in Bitcoin ve kripto para madenciliği yapacaklara yönelik getirdiği sert regülasyonlardan sonra New York da benzer bir adım attı.

New York’tan Yeni Bitcoin Madencilik Tasarısı

İlk olarak bölgedeki bütün kripto para madencilik merkezlerini durdurmak üzerine hazırlanan yasa tasarısı, şimdi ise biraz daha değişik bir yapıya büründü. New York eyalet senatörleri tarafından alınan kararda, karbon emisyonuna sahip güç kaynaklarından beslenen Bitcoin ve kripto para madencilik tesislerinin faaliyetlerinin yasaklanması kararlaştırıldı.

Bunun, daha önce açılan madencilik tesislerini değil, yeni kurulmak istenen kripto para madencilik tesislerini kapsayacağı açıklandı. Bu süreçten sonra bölgede yeni bir kripto para madencilik tesisi kurmak isteyenlerin enerji kaynaklarını karbon emisyonuna sahip olmayan bir kaynak şeklinde kurması ve açıklaması gerekiyor.

New York içerisinde şu an bu şekilde Bitcoin madenciliği yapan tek bir şirket var. Greenidge Generation, Bitcoin madenciliği için kömür tabanlı elektrik enerjisi kullanmakta ve bunun yasadan etkilenmeyeceği belirtilmekte. Bu durum kısa vadede olumsuz gözükse de uzun vadede Bitcoin madenciliğinin en büyük sorunu olan karbon emisyonunu en azından New York için çözüme kavuşturabilir.

Kaynak: https://www.kriptopiyasasi.com

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Doğu Karadeniz’in bitki çayları ihraç ediliyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0